ΝΕΟ VOUCHER ΓΙΑ ΑΝΕΡΓΟΥΣ 29-64 ΕΤΩΝ

ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΓΙΑ 23.000 ΩΦΕΛΟΥΜΕΝΟΥΣ

Tέλος του μήνα ξεκινάει  το πολυαναμενόμενο Voucher για ανέργους 29 έως 64 ετών για 23.000 ανέργους.

Δεχόμαστε αιτήσεις καθημερινά από Δευτέρα έως Παρασκευή από τις 9 το πρωί έως τις 3 το μεσημέρι.

Παρακαλούμε να προσκομίσετε τα δικαιολογητικά μέχρι και τις 25/10/2016

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

Φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας

Βεβαίωση ΑΜΚΑ-ΑΦΜ

Φωτοτυπία του βιβλιαρίου του ΙΚΑ (1η σελίδα)

Πτυχίο / Μεταπτυχιακό (για τους ΑΕΙ/ΤΕΙ)   ή Απολυτήριο Λυκείου / Πτυχίο ΙΕΚ (για τους ΔΕ)

Πτυχία ξένων γλωσσών

Πτυχία Η/Υ

Εκκαθαριστικό σημείωμα έτους : Φορολογικό 2015/ Οικονομικό 2016

Φωτοτυπία κάρτας ανεργίας (καρτελάκι) και το Αποδεικτικό της τελευταίας ανανέωσης

Φωτοτυπία Βιβλιαρίου τραπέζης (1η σελίδα) ΙΒΑΝ

Υπεύθυνη Δήλωση (συμπληρώνεται στο ΚΕΚ)

Βεβαίωση ενσήμων από το ΙΚΑ

Συμπληρωματικά:

Για όσους έχουν προστατευόμενα μέλη (ανήλικα τέκνα ή φοιτητές) να προσκομίσουν Πιστοποιητικό  οικογενειακής  κατάστασης.

Για όσους είναι ΑΜΕΑ ή έχουν προστατευόμενα μέλη ΑΜΕΑ να προσκομίσουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά

ΦΟΡΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΚΑΤΑΡΤΙΖΟΜΕΝΟΥ

Όλοι οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να λαμβάνουν πληροφορίες σχετικές με το πρόγραμμα κατάρτισης ανέργων στο Κέντρο Διά Βίου Μάθησης 2 "Θησέας" στο τηλέφωνο 2510600205-07 και στα γραφεία του Κέντρου, Υακίνθου 4, στην Καλαμίτσα Καβάλας. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ενημερωθούν αναλυτικά για το πλήρες κείμενο της πρόσκλησης στις ιστοσελίδες http://www.voucher.gov.gr και http://www.oaed.gr.